Ez történt novemberben

November 16-án Nagy Gyula barátunk és klubtársunk előadását élvezhettük.
Egy kicsit beszélt magáról és hosszabban szenvedélyéről, a vadászatról.
Felvidéki származásu, 1947-ben telepítették át szüleit Piliscsabára, jelenleg is ott él családjával. Végzettsége szerint gépészmérnök, eleinte állami cégeknél dolgozott. 1990-től magánvállakozásában a Csaba-Ire Kft-ben tulajdonos ügyvezető. A cég profilja épületfenntartás és üzemeltetés.
Kedves időtöltése a vadászat, amit már több mint 20 éve űz. Tudja, sokan nem kedvelik ezt a dolgot.
Ő a természet szeretetét és megismerését „egészíti” ki a vadászattal. A vadászat filozófia, és nem hobbi.
Ebben az évben, saját szervezésben Dél-Afrikában járt többed magával és fantasztikus élményekkel gazdagodott.

Íme néhány fotó, hogy mások is irigykedjenek egy kicsit.

Kovács Ernő klubtagunk a marosvásárhelyi rotary klub jótékonysági bálján képviselte klubunkat. A rendezvény nagyon jó hangulatú volt, kitüntető figyelemmel fogadták. Külön egynapos programot szerveztek számukra.
Ez az első ilyen jellegű rendezvényük, a városban már működik két klub az övék a harmadik, 28 tagjuk van. Hasonló célkitűzésekkel rendelkeznek mint mi, jelenleg egy óvodát támogatnak.
Klubunk felajánlását eljuttatták az árvízkárosultak javára.
Frunda György szenátor ill.Székelyudvarhely polgármestere is részt vett a bálon.
Néhány kép a bálról és  egy építészeti „nevezetesség”egy „bádogpalota”.

November 23.-án Dr.Katona Gábor volt a vendégünk és előadónk.
Előadásának címe: A direkt csontvezetéses hallókészülék implantációja.

Noha első hallásra a cím egy kicsit riasztóan hatott egy nagyon közérthető és érdekes előadást hallgattunk meg. A prezentáció anyaga itt található.

November 30-án Vörösváry Mártont és édesapját láttuk vendégül annak apropóján, hogy Marci a moszkvai Rotary klubok által szervezett zenei versenyen szeretne részt venni, és ehhez kéri támogatásunkat.
Először megnéztük egy korábbi koncertjének felvétel részletét
Marci 1994-ben született, zongorázik de fő hangszere a hegedű. Több tucat versenyt nyert, amit rengeteg oklevél igazol. Már több éve komponál meseoperákat, operetteket, zenekari műveket. Két művét nagyközönség előtt is bemutatták. Kocsis Zoltán is gratulált szerzeményeihez. Jövőre a Zeneakadémiára felvételizik.
A klub tagjait lenyűgözte az ifjú ember nyitottsága és tehetsége.
Természetesen ajánlólevéllel támogatjuk a versenyre való eljutását, és remélhetőleg vendégül láthatjuk egy kis muzsikálásra is a későbbiekben.