Ez történt januárban

Vendégünk volt Szever Pál

Vendégünk volt Szever Pál zenei szerkesztő jelenleg cd bolt tulajdonos aki szinte az összes magyar kereskedelmi rádió beindításánál ott bábáskodott. Megtudhattuk, hogyan is működik profitorientáltan egy rádió. Együtt állapíthattuk meg, hogy a jelenlegi rádióállomások szinte hallgathatatlanok.

Elbúcsúztattuk „kedvenc cseregyerekünket”Thalia Payne-t aki visszatért Ausztráliába.

Kedves szavakkal, kitűnő magyarsággal köszönt el tőlünk. Nagyon jól erezte magát és szeretne minél többször visszajönni Magyarorszára.
A klub jó utat kívánt neki és szeretettel visszavárja.

Horvai Szabolcs klubunk sikeres delegáltja a GSE-be

Horvai Szabolcs klubunk sikeres delegáltja a GSE-be, megköszönte a klubnak a lehetőséget és megígérte ,hogy méltón fogja képviselni az országot az USA-ban.
Elmesélte milyen kemény és sokrétű kiválasztási procedúrán estek át a jelöltek. Számot kellett adniuk a politika, a tudomány,és a kultúra területén szerzett ismereteikről.
Neki ez jól sikerült hisz elsőként választották ki.
A klub nevében elnökünk gratulált és jó utat kívánt. Természetesen visszavárjuk Szabolcsot egy beszámolóra.

Kordos Laci, aki időközben átvette a klubmesteri címet az első előadónak mindjárt magát kérte fel.

Előadásának témája Verne Gyula Utazás a föld középpontja felé című könyve volt.
Mit tudtak a regény keletkezésekor a föld keletkezéséről, milyen elképzelései voltak a kor emberének?
Mit tudott a tudomány és mit tett hozzá a zseniális író fantáziája?
Az előadás végén nagyon gyorsan eljutottuk napjaink problémáihoz, a környezetszennyezéshez, a globális felmelegedéshez.
Tanulságos este volt.