Ez történt májusban

Vörösváry Márton barátunk beszámolt  a moszkvai Rotary nemzetközi versenyről,ahová nevezését támogattuk.A rendkívül erős mezőnyben a 9. helyezést érte el hegedű kategóriában.
Rendkívül nagy élményt jelentett számára a verseny, további jó tanulást  és sok sikert kívánunk neki.

Horváth István az RC Budapest-Sasad elnöke, vegyész, az ELTE
egyetemi tanára, aki "A fenntartható vegyipar alapanyagai" címmel
tartott  előadást. Reméltük, hogy senkit sem riaszt majd el "a
szénhidrátok dehidratálással kombinált katalitikus hidrogenezise" ,
amit beígért számunkra.
Érdekes gondolatokat hallottunk a zöld kémiáról.
Előadásának fő gondolata:
Mindenkinek joga van a produktív életre a természettel harmóniában.

Kovács Ernő barátunk Thaiföldön járt és természetesen elment egy ottani klubgyűlésre ami persze jócskán külünbözik a mienktől.Nem beszélve az ottani vacsoráktól ami a képen is látható.

Kordos Laci sok jó előadással megörvendeztetett már bennünket ezúttal sem csalódtunk. Ám ezúttal még különlegesebb és személyesebb előadást hallhatunk tőle. 1956-ban a forradalom idején egy hónapig náluk tartózkodott Szabó Lőrinc családja. Egy kis személyes irodalomtörténet és a nagybetűs történelem találkozása volt ez.
Sokan elmesélték, hogyan élték meg ezeket az embert próbáló időket.