Ez történt január-februárban

Fantasztikus hangulatú és sikerű újévi  jótékonysági koncertet adott a világhírű Kodály vonósnégyes Falvay Attila klubtársunk vezérletével a Német egyetem dísztermében.Az előadáson Mozart darabja hangzottak el,majd a ráadásban meglepetésként többek közt Gershwin és Verdi dallam csendültek fel. A darabok előtt Meixner Mihály zenetudós szellemes felvezetéseit hallgathattuk meg. Reméljük  a jövőben is folytathatjuk ezt a nemes hagyományt.

Kovács Imre kormányzó és Kránitz Péter alkormányzó látogatta meg klubunkat.
A nagyon jó hangulatú talákozón a kormányzó úr elmondta eddigi magyarországi tapasztalatait. Ismertette a Rotary International központi kérdéseit.

Négy nagy tevékenységi kört határozott meg a Rotary International:
- a Rotary család erősítése,
- Az éhinségés és a betegségek legyőzése,
- az írástudatlanság legyőzése,
- a tiszta ivóvíz biztosítása

Ismertettük klubunk tevékenységét,amelyről elismerően nyilatkozott a kormányzó.

Krémer Balázs egyetemi tanár szociológus a magyar nyugdíjrendszerről tartott előadást.Nem lettünk nyugodtak a hallottaktól.

Dr.Schmidt Mária a Terror Háza igazgatója volt vendégünk, akit Velenczei Renáta sajtófőnök is elkísért.
Megismerhettük a múzeum létrejöttének körülményeit,jelenét és a jövőbeli terveket.
Újra bebizonyosodott,hogy milyen nagy szükség van közelmúltunk valódi megismerésére. Tanulságos este volt.Köszönjük az előadást.

Nagy Gyula klubmester barátunk folytatta sorozatát a biztonságról.
Erre az estére Valu Ferencet hívta meg,aki a ferihegyi repülőtér tűzbiztonságáért felel. Gyakorlatilag komplex tűzvédelmi oktatásban részesültünk

Egy csinos ifjú hölgy,nehéz szakmával amit nagyon szeret: Fiáth Titanilla börtönpszichológus járt nálunk.
Belepillanthattunk a börtönök világába,hogyan miképpen képeződik le a kinti szabad világ,számunkra szinte  érthetetlen módon.