Ez történt szeptember-novemberben

Nem mindennapi jubileumon köszönthettük id.Falvy Zoltán barátunkat. 80.születésnapját és 20.éves rotary tagságát ünnepeltük meg zebegényi hétvégi házában.
A népes vendégsereg miután éhét és szomját csillapította a kitűnő bablevessel és csapolt sörrel,kirrándult az Ipoly és Duna torkolatához.

Szeptemberben kirándulásra indult a RC Budapest-Budavár klub a cél Szatmár és Bereg vidéke volt.
Láthattuk az egyedüálló ipatörténeti remeket a túristvándi vízimalmot, Tiszacsécsén a nagy író, Móricz Zsigmond emlékházát. A himnusz eléneklésével tisztelegtünk Köcsey síremléke előtt.
Megnéztük, hogyan készül az igazi szatmári lekvár és a méltán híres szilvapálinka a "nemtudom" szilvából, láttuk a Tisza torkolatát …” hol a kis Túr folyik beléje..”.
Szombat este barátainkkal a mátészalkai Rotary klub tagjaival találkoztunk Panyolán, ahol jó szatmári szilvapálinka mellet beszéltük meg dolgainkat.